Huawei P30 Pro ekran tasarımı belli oldu! - Techmaster - Online Alışverişin e hali

Avantajlar dünyası Techmaster'a Hoş Geldiniz!

blog image

Huawei P30 Pro ekran tasarımı belli oldu!

Yazan :Techmaster Tarih : 14.12.2018

Hatırlayacağınız üzere 2019 yılının ilk çeyreğinde gün yüzüne çıkması beklenen yeni Huawei P30 serisinin ismi Richard Yu tarafından doğrulanmıştı.

Tüm bu gelişmelerin ardından yeni P30 serisi için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Huawei cephesinden yeni gelişmelerde yaşanmaya devam ediyor.

Huawei P30 Pro ekran tasarimi
Son dönemlerde akıllı telefon pazarındaki payını her geçen gün daha da artıran Huawei, yeni amiral gemileri ile de aynı başarısını sürdürmeyi hedefliyor.

2019'un Mart ayında piyasaya sürüleceği belirtilen P30 serisi hakkında aktarılan bilgiler doğrultusunda, merakla beklenen telefonun nasıl bir ekran tasarımı ile karşımıza çıkacağı belli oldu.

Aktarılan bilgilere göre, Huawei P30 Pro, tıpkı Mate 20 Pro modelinde olduğu gibi çentikli ve kavisli bir ekran tasarımı ile karşımıza çıkacağı belirtiliyor. Bunun haricinde ise, merakla beklenen P30’un ekranını ise Huawei’nin AMOLED ekran tedarikçisi BOE üretileceğini de aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

Standart P30'un ekran tasarımı ile ilgili de bir takım bilgilerin yer aldığı raporda, Huawei P30‘un Infinity-O ekran tasarımıyla da çıkacağı ön görülüyor.

Huawei P30 özellikleri nasıl olacak?
Leica iş birliği ile kamera deneyimi ve performansı konusunda çok işler çıkartan Huawei, P30 modelleriyle de sektöre damgası vurmayı hedefliyor.

Şirkete yakın kaynaklarca aktarılan bilgiler ışığında P30'un 3 adet arka kamera ile geleceği belirtiliyor.  Söz konusu bu kameralar ise 38 MP ana, 20 MP ikinci ve 12 MP geniş açı kamera sensörü olacağı tahmin ediliyor.

Tüm bunların haricinde Huawei’nin yapay zekası ile dikkat çeken Kirin 980 işlemcisi ile geleceğine kesin gözüyle bakılan Huawei P30 modelinin 8 GB RAM kapasitesine sahip olacağı da paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

Kapat
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununca Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlülüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.