Deep Turkish Web gözaltına herkesle beraber alındı! - Techmaster - Online Alışverişin e hali

Avantajlar dünyası Techmaster'a Hoş Geldiniz!

blog image

Deep Turkish Web gözaltına herkesle beraber alındı!

Yazan :Techmaster Tarih : 14.12.2018

Sosyal medya üzerinden gençleri uyuşturucu madde kullanıma teşvik ettikleri gerekçesi ile sabah saatlerinde düzenlenen operasyon ile evlerinde arama yapılan  Emre ve Erdi Kızgır kardeşler, ifadeleri alınmak için emniyete götürüldüler.

Narkotik Suçlarla Mücadele ekiplerinin 26 ilde yürüttüğü uyuşturucu operasyonunda toplamda 16 adrese eş zamanlı baskın yapıldığı da açıklandı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafınca yapılan açıklamaya göre, gözaltına alınan şüphelilerin sosyal medya üzerinden uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını alenen özendirme veya bu nitelikte yayın yapmakla suçlandığını da özellikle belirtti.

Güncelleme:  Emre ve Erdi Kızgır kardeşlerin ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı!

Deep Turkish Web
Deep Turkish Web kimdir?
Erdi Kızgır tarafından 20 Nisan 2016 tarihinde Facebook’da mizah sayfası olarak kurulan Deep Turkish Web, ürettiği mizah içerikleriyle hem Facebook’da hem de son zamanların yükselen mecrası Youtube’da ön plana çıkmayı başardı.

2017 yılında Emre Kızgır’ın da ekibe katılmasıyla birlikte ‘Müptezel Samet ve Yılan Serdar’ın uyuşturucuyla dolup taşan semt hayatlarını performatif bir şekilde canlandıran Kızgır kardeşlerin, YouTube‘da toplamda 841.231 abonesi bulunuyor.

Kapat
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununca Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlülüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.