6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununca Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlülüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Garanti Şartları - Techmaster - Online Alışverişin e hali

Avantajlar dünyası Techmaster'a Hoş Geldiniz!

Garanti Şartları

Yazan :Techmaster Tarih : 13.08.2013


Garanti Şartları

Arızalı ürün tamir veya değişim süreci aşağıda belirtilen hususlar doğrultusunda uygulanmaktadır

Satın almış olduğunuz ürün fatura tarihinden itibaren ilk 7 (Yedi) gün içerisinde ürünü hiç kullanmadan arızalanmış veya kutudan arızalı çıkmış ise;

Ürün tarafımıza arızasının ne olduğuna dair bir bilgilendirme notu ile birlikte gönderilmelidir. Gönderilen ürün tarafımıza ulaştırıldıktan sonra, ürün ile birlikte belirttiğiniz arıza notu dikkate alınarak teste tabi tutulur. Ürünün arızası teknik servisçe onaylanmalıdır.

Teknik serviste arızalı olduğu tespit edilen ürünün; stok durumu müsait olup olmadığı kontrol edilir, stokta mevcut ise birebir değişim yapılarak tekrar ürün sahibine gönderilir.

Stok durumu müsait olmadığı durumlarda ürün sahibi ile irtibata geçilerek ya ürün iade alınır ya da müşterinin onayının ardından muadili veya benzeri bir ürün ile değişim yapılarak ürün sahibine gönderilir. Bu tip arıza durumunda, arızalı ürünün tarafımıza faturası, tüm ek, ilave donanımlarıyla beraber ve orijinal ambalajı ile eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Bu süreç 1 (Bir) ila 3 (Üç) iş günü sürebilmektedir.

Bu süreçteki arızalı ürünün MÜŞTERİDEN-BİZE ULAŞIM bedeli tarafımızca karşılanacak olup, TEKNİK SERVİSTEN- MÜŞTERİYE ULAŞIM bedeli müşteri tarafından ödenecektir. 

Bu gönderinin MÜŞTERİDEN-BİZE ULAŞIM bedeli tarafımızca karşılanacak olduğundan dolayı ulaşım bedeli tarafımızca yapılacaktır. Bu sebepten gönderinin anlaşmalı olduğumuz KARGO firması ile tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir.

Aksi halde (anlaşmamızın olmadı bir kargo firması ile gönderilmesi durumunda) ürün müşteriye iade edilmek üzere lojistik firmasına geri verilecektir.

Satın almış olduğunuz ürün fatura tarihinden 7 (yedi) günün ardından veya normal garanti sürecinde arızalanmış ise; 

Ürün tarafımıza arızasının ne olduğuna dair bir bilgilendirme notu ile birlikte gönderilmelidir. 

Gönderilen ürünün kabul edilmesinin ardından, ürün ile birlikte belirttiğiniz arıza notu dikkate alınarak teste tabi tutulur.

Ürünün arızası teknik servisçe onaylanmalıdır.

Teknik serviste arızalı olduğu tespit edilen ürünün; onarım veya değişim yapılmak üzere ilgili firmaya ulaştırılır. Bu tip arıza durumunda, arızalı ürün tarafımıza faturası ile beraber gönderilmeli, arızalı ürün yanında herhangi bir aksesuar gönderilmemelidir. Bu süreç ilgili yasada da belirtildiği gibi minimum 10 (On) ila maksimum 30 (Otuz) gün sürebilmektedir.